Blovice

Střední škola Oselce

Střední škola v Oselcích už od poloviny minulého století nabízí absolventům základních škol možnost studia v oborech, které jsou na trhu práce v současné době velmi žádané.
Škola má ještě druhé pracoviště v nedalekých Blovicích. Ty jsou významným správním centrem jižního Plzeňska s bohatou nabídkou školských zařízení. Obě pracoviště tvoří jeden právní subjekt a společně předkládají žákům ze základních škol pestrou nabídku učebních i studijních oborů.
Úspěšní absolventi tříletých studijních oborů mohou pokračovat v Blovicích na denním nástavbovém studiu a po dvou letech skládají maturitu v oboru zaměřeném na podnikání.
Obě pracoviště poskytují žákům a studentům ze vzdálenějších míst ubytování v domovech mládeže, samozřejmostí je možnost celodenního stravování. Po vyučování mohou nejen ubytovaní žáci využít pestrou škálu mimoškolních volnočasových aktivit. Po vyučování mohou nejen ubytovaní žáci využít pestrou škálu mimoškolních volnočasových aktivit.
S platností od 1. 9. 2014 se rozhodnutím KÚ Plzeňského kraje stala i ZŠI Blovice součástí Střední školy Oselce.

Novinky (Úřední deska, informace)

19.06.2018
Exkurze předmětu Dějiny výtvarné kultury
Sedlo u Sušice a hrad Kašperk, 18. 6. 2018

05.06.2018
Přihlášky ke studiu na školní rok 2018/2019
I nadále přijímáme přihlášky do všech nabízených učebních a studijních oborů. Konec termínu je 31.8.2018.

Soutěž „Řemeslo má zlaté dno“
Slavnostní předání cen vítězům se uskutečnilo ve čtvrtek 24. května 2018 v Techmania Science Center v Plzni.

Zpracování osobních údajů

Nejnovější fotogalerie: